Мінфін попереджує: Пільги євробляхерам не продовжать

Міністерство фінансів заявило, що пільговий період для розмитнення євроблях мине 22 лютого і не буде продовжений.

"22 лютого настає перша звітна дата. Вона означає кінець пільгового періоду для "розмитнення" таких автомобілів. Пільговий період - це 50% знижка на акциз. Ми вирішили не продовжувати пільговий період. Ми - уряд, Президент і профільний комітет [Верховної Ради] - погодилися з цим і залишаємо чинну норму закону", - сказав на брифінгу в середу заступник міністра Сергій Верланов, якого цитує ЛБ

22 лютого всі митниці працюватимуть до 24:00. Якщо власник машини встигне подати документи на розмитнення до цього часу, то знижка в 50% збережеться, незважаючи на те, що фактично процедура відбудеться після 22 лютого.

З 23 лютого по 23 травня діятиме загальний режим розмитнення таких автомобілів за повною ставкою акцизного податку.

Виконувач обов'язків заступника голови Державної фіскальної служби Віктор Кривицький додав, що власники євроблях, які не встигнуть або не зможуть розмитнити автомобілі, повинні або продати їх на розбирання, або вивезти за кордон. В іншому разі з 24 травня власникам євроблях будуть загрожувати величезні штрафи.

Станом на 19 лютого громадяни України здійснили митне оформлення 195,2 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Найбільше автомобілів оформили Київська міська митниця - 20,9 тис. автомобілів, Волинська - 14,7 тис., Закарпатська - 10,9 тис., Львівська - 10,2 тис., Чернівецька - 10 тис. автомобілів.

Загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації склала 12 млрд гривень.

бюджет митниця закон автомобілі

Знак гривні
Знак гривні