Безкоштовні концерти команди Зеленського є підкупом виборців, - спостерігачі

Безкоштовні концерти Студії «Квартал 95» можна вважати підкупом виборців на користь Володимира Зеленського. Про це заявляють активісти громадянської мережі ОПОРА, яка вже багато років моніторить усі вибори в Україні.

9 лютого в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участі кандидата в президенти Володимира Зеленського. Концерт гумористів анонсували заздалегідь, квитки можна було купити на сайті та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень.

Однак за 3 години до заявленого концерту відбувся ще один, вхід на який був за запрошеннями. Попереднього публічного анонсу не було, і як можна було отримати запрошення, нині невідомо. У касі спостерігачу ОПОРИ повідомили, що на концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошеннями, які мали змогу отримати заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо, - передає Громадське.

Волонтерка організації, яка працює з військовослужбовцями, розповіла, що отримала від організаторів 100 запрошень для того, аби роздати їх військовим.

Інша відвідувачка розповіла, що запрошення на концерт можна було отримати поштою. Для цього потрібно було надіслати заявку, а організатори, плануючи концерт у тому чи іншому місті, надсилали за цими заявками запрошення.

«Володимир Зеленський зазначив, що такі благодійні концерти вони проводять регулярно, однак раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася. Зі слів кандидата, це для них традиційно — безкоштовний концерт вдень, а ввечері — комерційний», — повідомили спостерігачі.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослава Гулана, у факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушення правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського. Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців. Також кандидат де-факто використовує свою роботу як ресурс якщо не для прямої агітації, то для впізнаваності свого імені. А це вже відхилення від задекларованого у Законі принципу участі у виборах на рівних засадах. Адже не кожен кандидат у президенти може організувати виборцеві безкоштовний гумористичний концерт.

Як зазначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк, головною ознакою непрямого підкупу виборців (частина 4 стаття 64 Закону України «Про вибори президента України»), є те, що він завжди відбувається на етапі проведення передвиборної агітації.

Передвиборною агітацією, згідно з частиною 1 статті 58 цього ж закону, є будь-яка діяльність з метою спонукання виборців голосувати або не голосувати за певного кандидата на посаду президента України.

вибори-19 корупція зеленський

Знак гривні
Знак гривні