Зміни клімату вже призводять до зростання кількості війн і біженців

Найбільш повне на даний час дослідження підтвердило зв'язок між зміною клімату, війною та міграцією: посухи та потепління планети спричиняють конфлікти.

Про це повідомляє Блумберг.

Дослідження "Клімат, конфлікт і вимушена міграція" проаналізувало набори даних щодо посух, бойових дій, політичних систем. Їх поєднали з географічними даними про потоки мігрантів.

Зміни клімату відіграли "статистично значущу роль" в останніх хвилях міграції, зокрема, з Близького Сходу.

Посухи призводять до зменшення харчових та інших ресурсів, і в результаті до конфліктів за ці ресурси. Як безпосередньо зміни клімату, так і конфлікти призводять до вимушеної міграції: біженці, економічні мігранти, внутрішньо переміщені особи.

Це дослідження лише підтримує попередні застереження від оборонних та розвідувальних агенств, зокрема й Пентагону, - нагадує Блумберг.

Зміна клімату не завжди призводитиме до збройних конфліктів, але існує статистична кореляція.

Необхідні політичні програми "для покращення здатності пристосовуватися до наслідків зміни клімату в країнах, що розвиваються - це може зменшити ймовірність конфліктів і вимушеної міграції", - сказано в дослідженні.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

екологія майбутнє клімат світ війна конфлікт

Знак гривні
Знак гривні