Командувач ООС: Росія готує наступ на Україну

Російська Федерація втричі збільшила розвідувальні потужності на Донбасі, з чого можна дійти висновку про підготовку до повномасштабного наступу на Україну.

Про це повідомив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв в інтерв'ю журналу "Новое время", - передає Цензор.

Генерал стверджує: є кілька індикаторів того, що Росія готує масштабний наступ на Україну.

"По-перше, вони збільшили кількість військ у зоні конфлікту. Наприклад, там, де було вісім тактичних батальйонів біля українсько-російського кордону, їх стало дванадцять. І це тільки в моїй зоні відповідальності", - говорить він.

"Вони також суттєво збільшили кількість авіації, готової до дій з повітряних баз по той бік лінії фронту, біля Донецька", - додає генерал.

Ключовий доказ підступних планів противника - це те, що, за словами Наєва, в Донецькій і Луганській областях з'явилися російські диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ). Це вдалося встановити завдяки перехопленню їхніх розмов.

Українські військові виявили особливий тип супутникового зв'язку, використовуваного старшим офіцерським складом російської армії. Присутність російських генералів доводить, що відбувається перегрупування військ, а це, найімовірніше, підготовка до наступу.

"Їхні розвідувальні потужності збільшилися втричі: більше ДРГ, більше груп перехоплення радіопереговорів, більше шпигунів. Так відбувається, як правило, напередодні наступу", - продовжує генерал.

Він вважає, що ймовірність наступу російських військ почала наростати після інциденту в Керченській протоці в листопаді, коли російські військово-морські сили атакували три українські кораблі, які прямували з Чорного моря в Азовське. Росіяни захопили українські судна, поранили трьох українських моряків і забрали всіх 24-х у полон.

На думку генерала, керченський інцидент - частина російського плану щодо взяття під контроль усього узбережжя Азовського моря і розширення зони присутності Росії в західному напрямку, через Маріуполь і до Криму. Він попереджає, що новини російської пропаганди про нібито підготовку Україною використання хімічної зброї в Донецьку - це медійний супровід, який має виправдати необхідність наступу.

донеччина оон росія луганщина агресія

Знак гривні
Знак гривні