Китайці проростили бавовну на Місяці (ФОТО)

Одна з насіния бавовни, доставлених на Місяць китайською станцією "Чан'е-4", проросла в герметичному контейнері, ставши першою рослиною, вирощеною в умовах місячної гравітації.

Про це пише ВВС

Насіння бавовни проросло всередині герметичного контейнера з живильним середовищем у рамках біологічного експерименту Lunar Micro Ecosystem. У контейнері, крім насіння бавовни, міститься насіння картоплі, ріпаку та резуховидки Таля (Arabidopsis thaliana), яйця плодової мухи і дріжджі. Всередину контейнера може проникати світло.

Знімки паростка були отримані за допомогою мікрокамери, яка постійно стежить за процесами, що відбуваються в контейнері, що його встановлено всередині посадкової платформи. Метою експерименту є створення замкнутої міні-біосфери в умовах місячної гравітації, збільшеного радіаційного навантаження і перепадів температури.

Автоматична станція "Чан'е-4" з місяцеходом була запущена до Місяця 7 грудня ракетою "Чанчжен-3B / E" з космодрому Січан.

Станція зробила успішну посадку в кратер Карман уранці 3 січня 2019 року, ставши першим космічним апаратом, який здійснив м'яку посадку на зворотному боці Місяця.

Український текст - Лівий берег

Китай майбутнє космос

Знак гривні
Знак гривні