СБУ повернула в Білорусь експерта, який вів антиукраїнську пропаганду в Україні

Служба безпеки України повідомляє, що блокувала діяльність громадянина Республіки Білорусь Павла Карназицького «за поширення антиукраїнської пропаганди на території України». Цей "експерт" ходив на ефіри телеканалів «112 Україна» та NewsOne, які пов'язують з Віктором Медведчуком.

Про це пише Детектор Медіа.

«Оперативники спецслужби встановили, що іноземець, котрий проживав в Україні нелегально, публічно розповсюджував фейкову інформацію.

Зокрема, під час виступів на деяких телевізійних каналах він ставив під сумнів визнані міжнародною спільнотою докази присутності військ країни-агресора на тимчасово окупованих територіях нашої держави», – йдеться у повідомленні СБУ.

Наприклад, в одному з ефірів на каналі NewsOne він заявив, що українська влада піариться на темі українського режисера Олега Сенцова, а також пропонував перейти до «плану Медведчука» та провести прямі перемовини з «учасниками конфлікту» на Донбасі.

Білорус також відвідував ефіри телеканалу «112 Україна», а на сайті каналу є сторінка з профілем пана Карназицького:

За повідомленням СБУ, білорус неодноразово публікував антиукраїнські матеріали на медіа-ресурсах ОРДЛО.

Голова СБУ Василь Грицак зазначив, що після введення обмежень на в’їзд російських громадян в Україну спецслужби РФ все частіше залучають до провокацій іноземців.

«Діяльність подібних проплачених Росією пропагандистів становить загрозу не тільки національним інтересам України, але й суперечить законодавству країн їх походження», – зауважив він.

За повідомленням СБУ, 2 січня 2019 року пана Карназицького примусово повернуто до Білорусі із забороною в’їзду в Україну терміном на три роки.

білорусь сбу змі пропаганда

Знак гривні
Знак гривні