90-річний ювілей Філарета відзначатимуть на державному рівні

90-річчя почесного патріарха створеної Православної церкви України Філарета, яке він відзначає 23 січня, в 2019 році в Україні відсвяткують на державному рівні.

Про це повідомляється в проекті постанови № 9234 "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2019 році", ухваленому Радою, - передає ЛБ.

У додатку до документа вказані 135 пам'ятних дат.

У 2019 році відзначатимуть 100 років з дня проголошення Акту об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, 1000 років з початку правління князя Київської Русі Ярослава Мудрого, 200 років з дня прем'єри п'єси Івана Котляревського "Наталка Полтавка".

Також в Україні відзначатимуть 80 років з дня проголошення незалежності Карпатської України і 90 років з дня першого Конгресу націоналістів, на якому була створена Організація українських націоналістів.

Крім того, наступного року відзначать п'ять років з дня визволення Маріуполя, Слов'янська, Краматорська, Авдіївки, Мар'їнки та інших населених пунктів на Донбасі.

Нагадаємо, Рада затвердила святкування 189 пам'ятних дат у 2018 році: 50 дат, пов'язаних з відомими подіями, 135 – з видатними особистостями, і чотири дні пам'яті.

держава релігія Церква

Знак гривні
Знак гривні