Розкольники з УПЦ МП відлучили ієрархів, які брали участь у Соборі Помісної церкви

Синод Московського патріархату на сьогоднішньому засіданні зняв з посади двох ієрархів, які взяли участь в Об'єднавчому соборі Української православної церкви. Нагадаємо, "материнська" РПЦ фактично відкололася, в односторонньому порядку, від Вселенського патріархату.

Симеон - один із тих, хто перейшли до Помісної церкви

Про це пише Лівий берег.

Спершу було відомо тільки про двох митрополитів УПЦ МП, які прийшли на собор - це Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) і Вінницький Симеон (Шостацький).

"Священний синод змушений був прийняти рішення щодо двох наших архієреїв, які, незважаючи на рішення архієрейського собору, взяли участь у зібранні 15 грудня. Священний синод звільнив від управління єпархією і заборонив священнослужіння митрополиту Вінницькому і Барському Симеону, а також заборонив священнослужіння і зняв з посади вікарного єпископа Київської митрополії митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра", - сказав митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) за підсумками засідання.

Також ухвалено відповідні рішення щодо простих священиків і дияконів, які брали участь в Об'єднавчому соборі.

У журналах синоду за 17 грудня названо ще чотирьох учасників об'єднавчого собору від УПЦ МП: благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), голова відділу інформації Київської єпархії протоієрей Петро Зуєв, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Богдан Гулямов і протодиякон Ростислав Воробей.

Усім їм заборонено священнослужіння в УПЦ МП.

Напередодні владика Симеон оголосив про перехід у Православну церкву України, його рішення підтримали парафіяни Свято-Преображенського собору. Це перша парафія Московського патріархату, яка перейшла в ПЦУ.

У Вінниці громада і парафіяни Свято-Преображенського собору УПЦ МП підтримали митрополита Вінницького і Барського Симеона і перейшли під юрисдикцію Православної церкви України.

релігія Церква

Знак гривні
Знак гривні