Тексти навчили нейромережу розпізнавати маніпулятивні новини. Запрошуємо журналістів на презентацію!

Аналітики видання “Тексти” збудували глибоку нейромережу і навчили її виявляти маніпулятивні новини в інформаційному потоці. Застосувавши цей інструмент, автори проекту підготували рейтинг сайтів з так званого “третього ешелону”, які публікують найбільше маніпулятивних новин. Сукупно такі сайти збирають понад 50 мільйонів візитів щомісяця, - а це аудиторія в кількасот тисяч людей щодня. Такі видання є поживним середовищем для російської пропаганди та її впливу.

В епоху інформаційної війни боротьба з маніпуляціями є однією з визначальних цілей. Кількість новин в Інтернеті величезна, і “вручну” перевірити їх усі неможливо. Саме тому “Тексти” створили алгоритм, здатний без людського втручання виявляти маніпулятивні новини в інформаційному потоці.

Під час презентації проекту ми покажемо рейтинг маніпулятивності сайтів, які потрапили у наше дослідження.

Презентація відбудеться 28 листопада о 13.00 в Українському кризовому медіа-центрі за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 2

*Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту ”Текстовий аналіз фейкових новин в українських інтернет-медіа”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

редакційне

Знак гривні
Знак гривні