Фестиваль 86 оприлюднив доказ того, як чиновник Мінкульту вимагав відкат (АУДІО)

Фестиваль кіно та урбаністики «86» надав Громадському аудіозапис розмови з заступником директора Українського центру культурних досліджень Євгеном Ковальським.

Організатори вважають, що він вимагав «відкат» у розмірі 30 тисяч гривень із 500 тисяч гранту, отриманого на проведення фестивалю в місті Славутич, - передає Хмарочос.

«Вважайте, аудит пішов на користь знатоків… Нехай не гнівають, а то я їм ще більше знижу… Це мої. Я їх витрачаю і розписую за тими видатками, що в нас є. Це вже, грубо кажучи, мій розклад, який на підприємстві. Формально це називається утримання і видатки на проведення заходу», — каже голос на аудіозаписі.

Команда «86» виграла ґрант від Міністерства культури на проведення фестивалю в Славутичі у травні. Загальна сума мала скласти 500 тисяч гривень. Розпорядником коштів призначили Український центр культурних досліджень.

Організатори фестивалю заявили, що третину коштів вони досі не отримали. Тим часом Мінкульт повідомив організаторам, що «фестиваль організовано та профінансовано в повному обсязі».

На аудіо чиновник ставить організаторів перед фактом зменшення кошторису, а куди - "це вже мої...":

«В умовах конкурсу було прямим текстом сказано, що проекти-переможці отримають “не менше 500 тисяч грн” на організацію події. Під час особистого спілкування керівниця Ковальського Ірина Френкель також неодноразово повторювала, що кошторис має бути розписаний на 500 тисяч грн. Саме таку суму вона затвердила письмово», – стверджує креативна директорка фестивалю Надія Парфан.

«Ми не планували включати в кошторис витрати на адміністративні послуги, тим більше не пов’язані з фестивалем. І, звісно, на офіційних зустрічах жодного разу не йшлося про те, що ми маємо зі свого бюджету фінансувати витрати розпорядника коштів», — каже Ілля Гладштейн, співзасновник та куратор фестивалю.

Ковальський, у свою чергу, відмовився надаватити журналістам будь-які коментарі до завершення службового розслідування.

Через звинувачення Міністерство культури відсторонило Ковальського й ініціювало службове розслідування його дій та дій Ірини Френкель.

Раніше Надія Парфан повідомила, що через втрачений на виплату боргів час наступний фестиваль не відбудеться в травні 2019 року.

культура скандал корупція

Знак гривні
Знак гривні