У мене є великі претензії до менеджменту Суспільного – член Наглядової ради Панич

Член Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Олексій Панич вважає, що якщо компанія на своєму флагманському каналі не робить того, що їй прописала робити НР, то це підстава для серйозної розмови з оргвисновками.

Про це він сказав в інтерв’ю у програмі «Крим. Реалії» на «Радіо Свобода», - передає Детектор Медіа.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи пов’язане недофінансування Суспільного з якимсь свідомим протистоянням НСТУ і влади, Олексій Панич припустив, що, можливо, й так.

«Мова частково йде про те, що обраний торік топ-менеджмент НСТУ повів дуже жорстку політику до всіх органів влади: виганяємо вас з ефіру, паркету більше не буде, лизоблюдства більше не буде, ніхто більше не буде плазувати і показувати вас просто через те, що ви влада, ніхто не буде перед вами стелитися. І це іноді робилося жорстко, владу просто вигнали з ефіру, і почали діяти згідно з принципом: про владу або дуже критично, або ніяк. Поставте себе на місце представників влади, і ви зрозумієте, що це трохи перебір», – сказав Олексій Панич.

За словами члена Наглядової ради, громадяни повинні дізнаватися від Суспільного мовника з новин та різних програм, що робить влада, і не завжди це має бути інформація зі знаком мінус. «Є ж якісь досягнення, є позитив, є негатив, і потрібно це висвітлювати збалансовано. Поки що це вдається важко», – зауважив Олексій Панич.

Він нагадав також, що народні депутати наразі не мають змоги звітувати в ефірі філій, як вони це робили раніше за часів існування ОДТРК, через що також ображені на Суспільне.

«Зараз перед виборами Суспільний мовник ніби запускає програму звітів, але з гострими питаннями від журналістів. Вибачте, це вже пізно, і це досі в планах, поки лише в анонсах, в ефірі цього поки немає. Тому образа до Суспільного, який так круто себе ставить, є, і я подекуди можу це зрозуміти», – зазначив пан Олексій.

Журналіст «Крим. Реалії» Сергій Громенко також поцікавився думкою члена Наглядової ради з приводу кількох скандалів, пов’язаних з недостатнім висвітленням «UA:Перший» ходи віруючих УПЦ КП в кінці липня 2018-го та відсутністю прямої трансляції виступу президента на Генасамблеї в ООН наприкінці вересня.

«Усвідомлена політика не те, що вона є, але тепер вже важко переконати когось в тому, що її немає, – сказав Олексій Панич. – Наскільки я знаю, те, що не показали в прямому ефірі виступ президента в ООН – це було чисте головотяпство. Генпродюсера телебачення досі немає. А два інших генпродюсери повели себе так: перший подумав, що це зробить другий, а другий, що перший. Але я можу в це повірити, коли мені про це щиро говорить людина з керівництва компанії. Але в публічній площині, якщо ви скажете про це навіть дуже щиро, то ніхто не повірить після дикого, як на мене, коментаря Зураба Аласанії з приводу ходи. Я вважаю, що він дуже сильно в піар площині нашкодив своїй компанії, дуже сильно опустив її рейтинг і публічний імідж. Тому що, по-перше, він розписався, що не розуміє релігійну ситуацію в українському суспільстві, де насправді православними себе стабільно вважають 60% населення, а віруючими себе стабільно вважають 80-90%, у нас дуже мало людей, які кажуть, що вони невіруючі чи атеїсти. Не знати цього керівнику Суспільного мовника – непрофесійно. На такій посаді людина повинна краще знати суспільство, для якого вона працює. І, по-друге, це скандальний коментар, що там (на ході – Ред.) був президент і ми не будемо робити піар президенту, тому що він нас недофінансував».

Олексій Панич припустив, що, можливо, президент і доклав руку до того, що бюджет мовника став нижчим на 220 млн грн (перед голосуванням парламенту за бюджет фінансова підтримка НСТУ зменшилася на 220 млн грн, і в результаті склала всього 50% від необхідного – Ред.). «Але, вибачте мене, крім з’ясування особистих стосунків є ще державна функція, є ще суспільство, це не був піар президента, а була хресна хода, присвячена епохальній події – наданню томоса. Таких подій в історії українського православ’я я можу нарахувати всього шість. З кінця 17-го століття у нас не було подій такого ж масштабу, як зараз, що пов’язані з томосом», – додав він.

Член Наглядової ради уточнив, що претензії висловлювалися каналу «UA:Перший», радіо і канал «Культура» спрацювали добре.

На його думку, «UA:Перший» має бути каналом суспільно-політичного та інформаційного мовлення. «А на сьогодні це канал серіалів і філія Discovery, що цікаво дивитися, але це абсолютно не те, що було задумано. Тут у мене є великі претензії до того менеджменту, який був обраний рік тому», – зазначив Олексій Панич.

Він додав, що влада напряму ніяк не може вплинути на політику мовлення каналу. «Не може, ні президент, ні прем’єр сказати, ось це давайте в ефір, а це ні. Одна з позитивних сторін Зураба Аласанії, що він це швидко відхиляє. Можливо, з надто жорсткими формулюваннями, але в принципі ним командувати неможливо. Хто на нього може вплинути? Може тільки Наглядова рада. Ми обирали це правління, ми можемо його, в принципі, й відправити у відставку. Ми можемо йому приписати, що робити, а що ні, й ми це зробили, проголосували за основні напрями розвитку компанії на 2017 рік. Зараз закінчили розробку основних напрямів на 2018-2020 рр., за які проголосуємо на найближчому засіданні НР. І там прописано, якою має бути компанія, що вона повинна робити, а що ні. І якщо компанія на своєму флагманському каналі не робить того, що ми їй приписали робити – це підстава для серйозної розмови з оргвисновками. Тут уже треба говорити, чи цей менеджмент може виводити компанію з цього стану, коли вона зайшла не туди, чи не може. Якщо може, то нехай покаже план того, як вони це робитимуть покроково. Якщо не можуть, то у нас є право поміняти менеджмент. Чи дійде до цього, я не знаю», – зізнався Олексій Панич.

За його словами, Суспільний мовник має бути майданчиком для широкого діалогу різних думок, але поки що є таким частково.

Раніше експерти відповіли на питання «Детектора медіа», чи мав «UA: Перший» транслювати 28 липня ходу вірян Української православної церкви (Київського патріархату), присвячену 1030-й річниці хрещення Русі, в якій узяв участь Президент України із дружиною. На таку тему спалахнула гаряча дискусія в Фейсбуку.

Наглядова рада наприкінці вересня розглянула питання про звернення громадян щодо висвітлення заходів, присвячених 1030-річчю Хрещення Русі.

скандал змі

Знак гривні
Знак гривні