Випускники колишніх ПТУ, аби здобути вищу освіту, з наступного року мають складати ЗНО

Вступ після "бурси" на третій курс університету – дуже поширена схема обходу зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), яке необхідне, аби вступити до університету чи інституту. Наше розслідування показало, що в у 2017 році близько третини (!) студентів поступили на бюджет використовуючи цю схему.

Починаючи з 2019 року, незалежно від того, закінчив випускник "бурсу" чи школу, – якщо він хоче вчитися далі, муситиме пройти обов'язкове тестування з української мови й літератури. Другим предметом для тестування буде на вибір математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).

Тепер вони називаються коледжі та ліцеї

У 2019 році учні закладів професійної освіти та студенти вишів, коледжів та ліцеїв, які отримуватимуть атестат про повну загальну середню освіту, складатимуть державну підсумкову атестацію в формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України з посиланням на відповідний наказ, яким врегульовано проведення ЗНО 2019 року.

У МОН нагадали, що у 2019 році ЗНО проходитиме з 20 травня до 12 липня. Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тест щонайбільше з 4 навчальних предметів із переліку: українська мова й література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

УНІАН

освіта реформи

Знак гривні
Знак гривні