Євробляхери знову блокують центр міста, вимагаючи поблажок. У центрі затори (КАРТА)

Колись вони свідомо порушили закони, вважаючи, що "якось воно буде", а тепер невдоволені.

19 вересня сотні автомобілів на єврономерах припаркувались на проїжджій частині вулиці Грушевського та Європейської площі, через що в центрі утворилися затори, повідомляє Хмарочос із посиланням на Інформатор.

Власники автівок, більшість з яких належать до руху АвтоЄвроСила, зібралися перед Кабінетом міністрів з приводу законопроектів №8487 і №8488. Сьогодні уряд вноситиме правки в ці документи. До активістів вийшов міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Проект закону №8487 стосується змін до Податкового кодексу. Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу. З одного боку, проекти обмежують кількість тимчасово ввезених автівок однією на нерезидента, забороняють користування автомобілем, що перебуває в режимі тимчасового ввезення тощо.

З іншого боку – знижують акцизні ставки під час розмитнення. Базова ставка для авто з бензиновим двигуном складатиме 50 євро, на дизелі — 75 євро. Ці суми помножуються на коефіціенти об’єму двигуна і віку, при цьому ставка буде тим меншою, чим новіше авто. За прикладом, наведеним головою парламентського комітета з питань податкової і митної політики Ніни Южаніної, за нову машину з 1,6-літровим двигуном слід буде заплатити 150 євро (раніше – 427 євро), віком до п’яти років – 300 євро, стандарту Євро-3 (2000-2004 років) – 1500 євро (раніше – 3906 євро), а за випущену до 1999 року, – 7500 євро тощо.

Верховна Рада проголосувала за ці проекти у першому читанні 13 липня.

Минулого разу власники нерозмитнених автівок також протестували у липні, вимагаючи знизити вартість розмитнення машин, ввезених з Європи.

закон автомобілі

Знак гривні
Знак гривні