Гуцульська бриндзя може стати географічно захищеною назвою, як вино бургудське, сир рокфор тощо

Гуцульська овеча бриндзя готується стати першим в Україні продуктом з маркою географічного зазначення, визнаним в ЄС.

Про це Укрінформу повідомили в Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів, презентація якої відбудеться 2 вересня у Рахові на Закарпатті під час XVIII фестивалю-ярмарку "Гуцульська бриндзя".

"В Україні першим продуктом з маркою географічного зазначення, визнаним в ЄС, готується стати гуцульська овеча бриндзя, яка є абсолютно автентичним продуктом, оскільки більше ніде не виробляється. Це сир з овечого молока, виготовлений за допомогою ферменту з натурального сичуга (шлунок) свійської худоби. Екологічність та натуральність – головна цінність цього продукту, що передається з покоління в покоління, починаючи з XV століття. Настав час захистити свій продукт під особистою маркою географічного зазначення. Це допоможе його просуванню на світові ринки", - уточнили в Асоціації.

На фестивалі "Гуцульська бриндзя", який є "візитівкою" Рахівського району, можна буде побачити справжні традиції гуцулів-полонинників – їхній побут, ремесло, культуру, гостинність і здобутки.

Також у межах програми фестивалю відбудеться дегустація бриндзі, виступи фольклорних колективів, дегустація страв національної кухні.

Як повідомили Укрінформу організатори свята, серед новинок цьогорічного фестивалю – проведення ідентифікації традиційної гуцульської овечої бриндзі, що виготовлена на високогірних полонинах (на висоті понад 700 метрів), конкурс на найкращу гуцульську овечу бриндзю за методикою та за підтримки французьких експертів, майстер-класи з приготування нетрадиційних страв з гуцульською овечою бриндзею за участі шеф-кухарів провідних ресторацій України.

Всі заходи проходитимуть на стенді Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів за підтримки проекту ЄС "Розвиток системи географічних зазначень в Україні". Проект фінансується ЄС та реалізується DMI Associates, GFA Consulting Group та ADECIA.

Довідково: марка географічного зазначення є знаком, що наноситься на продукт і посвідчує його високу якість, довгу традицію виробництва й особливий зв'язок з територією, де його виготовляють.

Географічні зазначення допомогли здобути світову славу таким продуктам, як шампанське (порушено в СРСР), коньяк (порушено в СРСР), сири рокфор, пармезан і багато інших.

аграрії івано-франківщина

Знак гривні
Знак гривні