Ердоган попросив у Джемілєва список українських політв'язнів Кремля

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попросив лідера кримських татар Мустафу Джемілєва надати йому список українських політв’язнів у російських тюрмах, з приводу яких він пообіцяв «говорити з Путіним».

Про це Мустафа Джемілєв повідомив в інтерв’ю «Радіо Свобода», - передає Громадське.

«Під час останніх зустрічей, а це було 12 липня, ми разом з Порошенком були на відкритті Трансанатолійської газової системи, у нас знову відбулася зустріч з Ердоганом, я йому сказав, що зараз у російських в’язницях понад 70 наших політв’язнів. Зробіть, домовтеся з Путіним про їхнє звільнення! Він сказав: звісно, ми вживатимемо якихось заходів, але ви назвіть хоча б кілька імен. Я назвав Сенцова, Кольченка...», — розповів Джемілєв.

За його словами, кілька днів тому МЗС Туреччини попросило повний список політв’язнів.

«Я думаю, що все одно вони говоритимуть з Путіним. Але наскільки виявиться продуктивною розмова? Я ще запитував: чи є у вас там «в заначці» ще російські терористи, щоб обміняти? Хоча, з моєї точки зору, це взагалі-то аморально — міняти абсолютно безневинних людей, патріотів своєї країни на терористів, на людей, у котрих руки по лікті в крові», — сказав Джемілєв.

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв передав президенту Туреччини особисте послання від президента України Петра Порошенка. Про що йдеться в посланні — невідомо.

Ердоган джемілєв репресії кремль

Знак гривні
Знак гривні