Кремль підтвердив отримання листа матері Сенцова про помилування

У Кремлі отримали лист матері засудженого в Росії українця Олега Сенцова, яка просить помилувати її сина, заявив речник президента Росії Дмитро Пєсков.

«Я знаю, що цей лист надходив до відповідного підрозділу адміністрації президента. Але поки я не готовий вам сказати про будь-яку реакцію... Ви знаєте, що за процедурою помилування передбачений необхідний за законодавством набір дій. Більшого я поки сказати вам не можу», – зазначив Пєсков.

Він не уточнив, коли Кремль отримав лист.

Нагадаємо, Мін'юст Росії раніше також підтверджував українське громадянство Сенцова - всупереч попередній позиції Росії про те, наче після анексії Криму Сенцов став автоматично громадянином Росії.

13 липня, у 42-й день народження Сенцова, російська радіостанція «Ехо Москви» оприлюднила лист Людмили Сенцової, датований 22 червня. «Прошу вас проявити милосердя і помилувати Олега Сенцова, не губити його життя і життя його близьких. Ми чекаємо його вдома», – йшлося в тексті листа.

9 серпня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що, за її даними, звернення передали до Спецкомісії з помилування.

7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова заявив,що стан українського режисера погіршується. Після цього російські тюремники заявили, що стан режисера задовільний.

8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що її брат перебуває в «катастрофічно» поганому стані. За її словами, Сенцов написав їй у листі, що «кінець близький».

У відповідь речник уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової Олексій Зловедов зазначив, що стан Сенцова «відносно стабільний».

Сенцов був засуджений в Росії у серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні і по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Радіо Свобода

герої крим сенцов росія репресія окупація анексія

Знак гривні
Знак гривні