Британія повністю переходить на електромобілі до 2040 року

Великобританія заявила про намір повністю перейти на електричний транспорт до 2040 року і оприлюднила план із 46 пунктів, що містить спектр державних ініціатив для стимулювання розвитку інфраструктури, пише Еlectrek.

Міністр транспорту Кріс Грейлінг заявив, що бензинові й дизельні автомобілі домінують на ринку понад століття і на них досі припадає 99% світових продажів:

«Однак кількість електричних транспортних засобів поступово зростає, а низка країн планують поступове зменшення шкідливих викидів автомобілями. За оцінками фахівців, до 2040 року автівки з низьким рівним викидів становитимуть 50% продажів у світі. Перехід означатиме фундаментальні зміни на світовому авторинку і нові можливості для Великобританії»

Згідно з планом, хочуть заборонити купляти нові автомобілі з двигунами внутрішнього згорання. Також при покупці електромобілів у Великобританії уряд буде повертати частину вартості електрокару в розмірі не більше 4,5 тисячі фунтів. Також власники електрокарів отримують податкові знижки.

На думку британського уряду, недостатня кількість зарядних станцій для електромобілів є одним з обмежувачів попиту на такий транспорт. Для розв’язання цієї проблеми в кожній новобудові будуть встановлювати зарядну станцію. Також на встановлення зарядних станцій на автозаправках і парковках виділяють 400 мільйонів фунтів.

Окрім того, будуть здійснені інвестиції у науково-дослідні та конструкторські відділи, які будуть найбільшими за всю історію Великобританії й становитимуть 2,4% ВВП до 2027 року.

Додамо, що парковку для електромобілів у Лондоні хочуть зробити безкоштовною.

Хмарочос

майбутнє автомобілі британія

Знак гривні
Знак гривні