Кілером Бабченка, який працював на СБУ, є відомий колишній чернець УПЦ МП, доброволець АТО Аристарх Цимбалюк (ФОТО, ВІДЕО)

Монах-волонтер Олексій Цимбалюк, колишній ієродиякон Української православної церкви Московського патріархату і згодом Української православної церкви Київського патріархату Аристарх заявив, що є тією людиною, якій замовили вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, після чого він звернувся до Служби безпеки України.

"Зараз багато хто шукає фоточки Бабченка в Чечні, Грузії і т,д. Не можу зрозуміти, нафіга. Відстороніться від персоналій. Реально вперше СБУ вдарила по зубам фсів на випередження. Не шукають вбивцю, це завжди непросто, особливо якщо працюють люди, особисто ніяк не пов'язані з жертвою. Вперше ми їх, а не вони нас, і це прекрасно", - написав Цимбалюк.

"Прекрасно, що в службі працюють талановиті молоді опера, до яких спокійно йдеш з інформацією про замовлення на вбивство. Звертаєшся і не боїшся, що тебе зіллють тим же замовникам за $$$$. Чесно, не знаю, як складеться моя доля далі, трохи на нєрвах. Але точно знаю, що оперативник, який всю цю справу тягнув на собі, слідчий у справі - люди честі. Люди, які реально пашуть для того, щоб життя в Україні було безпечним. Жаканчик, тобі окремий респект і уважуха, ти реально витягнув всю цю муть на своєму горбі, ну і ти реально справжній. СБУ мене не кинуло, в мене все добре", - підкреслив Цимбалюк.

"Пишу з відкритим, так сказать, забралом. Після оприлюднення запису отримання мною авансу за вбивство людини, без зміни мого голосу шифруватися сенсу не бачу. А головне - дякую всім друзям за підтримку. Разом ми - сила. Ніяких інтерв'ю найближчим часом не буде. Йде слідство, я давав підписку про нерозголошення", - резюмував учасник спецоперації.

У 2006-му році Цимбалюк постригся у ченці, і відтоді він - Аристарх. Спочатку був ієродияконом у православній церкві Московського патріархату, потім - Київського. Розчарувавшись в обох, став монахом-відлюдником на Закарпатті.

Аристарх досі у чернечому чині, але став волонтером на російсько-українській війні. Одного разу він вирішив, що не є настільки праведним, щоб допомагати українським військовим молитвою, і пішов на фронт.

Свій шлях на Донбасі Цимбалюк починав у підрозділі медичної евакуації "Госпітальєри". Потім зупиняв контрабанду, працюючи в мобільних групах СБУ.

Про нього близько року тому виходив невеликий документальний фільм на Громадському телебаченні:

Ось фоторобот, оприлюднений раніше поліцією, та фрагмент фото з фейсбук-профайлу Цимбалюка:

В Службі безпеки спершу заперечували участь Цимбалюка, аж до того, що речниця називала його "хворою людиною".

«Це якась хвора людина. Не поширюйте дешевих фейків. На заборі люди можуть будь-що написати», — заявила Гітлянська.

На запитання Громадського про те, навіщо Цимбалюк зізнався у тому, що він виконавець, якщо за версією СБУ він ним не є, Гітлянська сказала: «Можливо, щоб пропіаритись».

Також на запитання про те, чи «справжній виконавець» не розголошується та чи перебуває під охороною, Гітлянська заявила: «Без коментарів».

Водночас у коментарі «Українській правді» на запитання про Цимбалюка Гітлянська сказала, що «не знає, хто це».

Але потім вона вибачилася за дезінформацію:

За матеріалом Цензора та Громадського

відео бабченко цимбалюк

Знак гривні
Знак гривні