Росія розробряє біологічну та хімічну зброю масового ураження - нардеп

Під час засідання Комітету цивільного виміру та безпеки ПА НАТО передала партнерам доповідь, що підготовлена нашою командою та стосується досліджень російських науково-дослідницьких інститутів в сфері розробок біологічної та хімічної зброї, - пише депутатка Ірина Фриз.

Вбивство Литвиненка в Лондоні із застосуванням полонію та спроба вбивства Скрипаля у Солсбері - це наочний приклад того, як РФ застосовує зброю масового знищення за кордоном.

Як мінімум останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом віспи.

Це підтверджує аналіз більш ніж п‘яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності декількох російських установ, що підпорядковані МО РФ. Разом з цим, інша дослідницька установа активно закуповує та проводить дослідження, що вказують на розробку нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів. Відповідна доповідь передана також до штаб-квартири Альянсу.

З огляду на доповідь Лорда Джоплінга, вважаю необхідним ознайомлення членів ПА НАТО зі звітом, що фокусує увагу також на питанні використання хімічної та біологічної зброї масового ураження. Не виключаю перспектив включення цього аспекту в заключну доповідь лорда Джоплінга, як свідчення ще однієї загрози в рамках гібридних дій Росії проти інших держав" - завершує Фриз.

зброя кримінал росія

Знак гривні
Знак гривні