Великий китайський брат уже працює. Китайцям з низьким рейтингом відмовляють у продажу квитків і не тільки (СПИСОК)

Як відомо, в Китаї громадян "рейтингують" і система вже дала "плоди". Громадянам із низьким соціальним рейтингом відмовили у купівлі 11,1 млн авіаквитків і 4,25 млн залізничних квитків.

Це дані станом на кінець квітня 2018 року з початку запуску в КНР пілотної системи соціального кредиту наприкінці 2013 року. Інформація опублікована державним китайським виданням Global Times.

Система соціального кредиту оцінює громадян за низкою параметрів, дані про які стають доступні завдяки масовому використанню супердодатків для смартфонів Alipay та WeChat.

Система враховує несплату рахунків, погану поведінку у транспорті та інші порушення і заносить порушників до системи чорних списків. До китайців із низьким рейтингом застосовуються санкції, такі як неможливість отримати кредит, заборона на роботу у держструктурах, відмова у проживанні в готелях вищого класу та відвіданні дорогого ресторану, сповільнення швидкості інтернету тощо.

Китайські суди публікують на своїх сайтах імена і дані боржників, а на сеансах в кінотеатрах показують їхні обличчя.

У деяких провінціях на телефон порушників встановлюють автовідповідач, який перед кожним дзвінком повідомляє, що ви намагаєтеся зателефонувати людині зі значними боргами.

Наприкінці 2017 року до чорних списків було занесено 8,8 млн людей.

Влада Китаю планує усюди запровадити систему соціального кредиту, яку часто порівнюють з епізодом «Під укіс» серіалу «Чорне дзеркало», до 2020 року.

Хмарочос

Китай майбутнє суспільство абзац

Знак гривні
Знак гривні