130 російських культурних діячів вимагають звільнити Сенцова

У Росії понад 130 діячів науки і культури виступили із заявою з вимогою звільнити українського політв’язня Олега Сенцова, який оголосив голодування у російській колонії.

Заява асоціації «Свободное слово», Санкт-Петербурзького ПЕН-клубу та «Вольного исторического общества» опублікована на сайті науково-популярної газети «Троицкий вариант», - передає Громадське.

«Засуджений на 20 років український режисер Олег Сенцов, визнаний правозахисним рухом «Мемориал» політв’язнем, прямо зараз веде безстрокове голодування. Люди, які знають Сенцова, упевнені, що він піде до кінця. Ми вимагаємо відправити Сенцова на батьківщину в Україну. Смерть Олега стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, але не врятував», — йдеться у заяві науковців та культурних діячів.

Серед підписантів, зокрема, білоруська нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич, співробітники Російської академії наук, письменники, перекладачі, історики.

Вони також звернулися до учасників Петербурзького економічного форуму із закликом підтримати цю заяву.

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

герої крим сенцов росія репресія окупація анексія

Знак гривні
Знак гривні