Безвіз стане платним (раз на три роки) і після перевірки (для частини туристів)

Про це вже говорилось, але тепер рішення почало проходити процедуру прийняття: ЄС невдовзі почне оформлювати спеціальний дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону для громадян країн, з якими укладено договір про безвізовий режим. Це також стосується українців.

Про це повідомляє видання Заборона.

Для отримання дозволу на перетин кордону потрібно буде сплатити символічні 7 євро - фактично, просто оплатити обробку своїх даних.

Відповідне рішення посли Євросоюзу ухвалили на засіданні 25 квітня. Тепер за процедурою його повинні також ухвалити Європарламент та Рада ЄС. Скоріш за все, його приймуть - це лише питання часу.

Якщо рішення ухвалять, українцям та іншим громадянам країн "безвізу" перед поїздкою потрібно буде проходити перевірку, метою якої є сприяння підвищенню внутрішньої безпеки та запобігання нелегальній імміграції, а також зменшення затримок на кордонах. Для цього вони повинні заздалегідь заповнити заяву-анкету через інтернет.

Після перевірки даних у базі даних ЄС та Інтерполу та невиявлення зауважень людина отримає дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону. Термін розгляду заявки з винесенням відповідного рішення не перевищуватиме 96 годин – більшість заяв будуть схвальними. Наявність дозволу не буде стовідсотковою гарантією на в’їзд в Євросоюз, а остаточне рішення прийматиме прикордонник.

Дозвіл на в’їзд діятиме три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта чи іншого документа, зареєстрованого при оформленні заявки – в залежності від того, що станеться раніше.

20 листопада 2017 року Рада Європейського Союзу схвалила впровадження нової системи реєстрації в’їзду і виїзду на зовнішніх кордонах Шенгенської зони. EES буде реєструвати інформацію про громадян країн, які не входять в ЄС. Будуть зареєстровані ім’я, проїзний документ, відбитки пальців, зображення особи, дата і місце, коли вони перетинають кордон чи отримують відмову у в’їзді в Шенгенську зону. Очікується, що нова система запрацює в 2020 році.

єс безвіз туризм Європа

Знак гривні
Знак гривні