Український степ навесні несамовито красивий (ФОТО)
Відвідувати, очевидно, можна не тільки туристичні місця - власне, в нетуристичних буває не менш красиво і вже точно більш медитативно.
"Це була поїздка "мрія інтроверта", тому фото людей відсутні. Ходив пішки, три дні. Переважно полями, трішки під'їжджав попутками, якщо мусив просуватися вздовж траси. В один день пройшов пішки 47 км", - пише Артем Чапай, оприлюднюючи фотографії степу Миколаївщини.
"Чи не найгарніші місця там, куди ти "заблукав". Це неподалік від села Велика Солона (вона ж Куйбишівка)", - пише автор поста.
"В селах гарний суржик, в містах діє лінгвістична система "сакральна мова": сначала заговаривают на русском, но потом по мірі збліженія постєпєнно переходють на суржик", - пише автор поста.
Автор пише, що відвідав і туристичні точки, як-от Мигію (пороги Південного Бугу, куди їздять на рафтинг) - але "найкращими виявилися випадкові місця".
Людей дивує турист у "нетуристичних" краях:
- Ото тобі охота ходить?
- А ви, може, вєрующий? Ну, в смислє, баптіст або свідєтєль Єгови? Нє, воно ваше лічне діло, канєшно.
Заповідний степ - зовсім інакший.
Заповідний степ
Заповідник Єланецький степ різко відрізняється від "одомашненого" - це приблизно той степ, який міг існувати до доби повної розораності.
Відсутність лісосмуг. Різнотрав'я замість монокультур.
На останній фотографії добре видно різницю між обробленим степом (передній план) і заповідним степом (дальній план - заповідник Єланецький степ).
Всі фотографії, а також кілька аматорської якості відео, знятих на фотоапарат, можна побачити на фейсбуку: