ЄС може забрати в Грузії безвіз через прохачів притулку

Дедалі більше громадян Грузії подають необґрунтовані прохання про надання притулку в Німеччині з часу запровадження безвізового режиму з ЄС минулого року.

Як повідомляє Der Spiegel, згідно з офіційною статистикою, із січня по березень 2018 року 1771 грузин подав заявку про надання притулку в Німеччині. Торік кількість прохачів за аналогічний період становила 601 особу.

Кількість запитів про притулок з боку грузинів зросла також у Франції, Швеції та Італії.

“Це особливо делікатне питання, оскільки критики боялися саме такого розвитку. Вони також попередили, що безвізовий режим може бути використаний грузинськими злочинцями”, – наголошує видання.

Відтак, Євросоюз може дійти до обговорення того, чи слід уперше застосувати щодо Грузії новий механізм призупинення безвізового режиму. Він може бути активований у випадку значного збільшення кількості необґрунтованих заяв про надання притулку або, наприклад, якщо іноземці викличуть проблеми з безпекою.

Низка європейських країн, зокрема, Німеччина, Ісландія та Швеція, висловлюють занепокоєння у зв’язку зі зростанням кількості скоєних громадянами Грузії злочинів та збільшенням кількості запитів про надання притулку.

У 2017 році із понад 6 тисяч заяв про притулок для грузинських громадян позитивне рішення ухвалене лише в 130 випадках.

У лютому уряд німецької землі Північний Рейн-Вестфалія вже закликав призупинити дію запровадженого торік безвізового режиму з Грузією.

Єврокомісія наразі не вдається до радикальних кроків, а сподівається зменшити зловживання безвізовим режимом завдяки співпраці з урядом Грузії.

Джерело: "Новинарня"

єс грузія безвіз

Знак гривні
Знак гривні