ЄС офіційно вимагає від соцмереж боротись із фейками на своїх платформах

Європейський Союз закликає соціальні мережі припинити практику поширення на своїх платформах фейкових новин.

Про це йдеться на сайті Європейської Комісії, - передає Громадське.

Згідно з документом, у разі, якщо соціальним мережам не вдасться уникнути появи фейкових новини у стрічках, ЄС може вдатися до подальших відповідних заходів для боротьби з дезінформацією в соцмережах.

Також у Єврокомісії хочуть, щоб соцмережі до липня цього року розробили «Кодекс практики саморегулювання», який сприятиме припиненню поширення фейкових новин. Зокрема, акцентується увага на необхідності унормувати поширення політичних новин та реклами.

Крім того, ЄК планує стежити за впровадженням цих норм соцмережами.

«Ми очікуватимемо очевидних результатів, які можна буде оцінити, до жовтня цього року. І тоді, у разі необхідності, у грудні ми вирішимо, чи вважаємо доречним ухвалення додаткових заходів», — заявила єврокомісарка з питань цифрової економіки Марія Габріель.

Також ЄК має намір сприяти створенню незалежної експертної мережі, яка займатиметься перевіркою фактів для виявлення фейкових новин.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник Facebook Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через витік даних. Цукерберг визнав, що соціальну мережу використали задля маніпуляції, отримання приватних даних та втручання в політичний процес.

єс соцмережі скандал

Знак гривні
Знак гривні