По тридцять срібляників кожному. Путін дарує квартири в окупованому Криму українським зрадникам

Колишнім українським військовим нададуть право на отримання житла в окупованому Криму ‒ відповідний указ підписав президент Росії Володимир Путін. Документ поширюється на колишніх військовослужбовців України, які стояли в квартирній черзі та звільнилися з української армії до 18 березня 2014 року, а також на членів їхніх сімей.

Кошти на житло, згідно з указом, мають передбачити в російському бюджеті, - передають Крим.Реалії.

За інформацією Міністерства оборони України, після російської анексії Криму лише третина кримських військових виїхала на материкову Україну. Це – близько чотирьох тисяч військовослужбовців. Понад півтори тисячі з них ‒ офіцери. До окупації на півострові служили понад 13 тисяч українських військових.

Юрист Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко вважає, що указ російського президента лише формалізував алгоритм, який вже застосовують в анексованому Криму.

‒ Насправді складно судити про те, скільки колишніх українських військовослужбовців у Криму зможуть розраховувати на квартири ‒ це можуть бути тисячі й тисячі людей. Військові частини розташовувалися майже на всьому узбережжі півострова, й багато хто залишився там жити після звільнення з роботи. Ми займалися проблемами місцевих військовослужбовців та їхніх сімей, у яких після переїзду на материкову частину України росіяни почали забирати службове житло. Мабуть, так вони намагалися заощадити й забезпечити житлом лояльних окупаційній владі військових. До того ж, квартири українських відставників, які залишилися в Криму, перейшли в муніципальну власність, їм теж почали висувати претензії. Тільки наприкінці минулого року в Міноборони Росії вирішили, що нікого не виселятимуть, якщо військові звільнилися до 18 березня 2014 року. Так що це рішення з указу Путіна фактично було ухвалене раніше.

Максим Тимочко дивується, чому питання «місцевого рівня», тобто компетенції «муніципальної влади», довелося окремо вирішувати президенту Росії. Юрист припускає, що це було зроблено для того, щоб Володимир Путін в черговий раз виглядав «рятівником простих людей».

‒ З іншого боку, є українське законодавство. Припустимо, військовослужбовець у Криму 18 березня 2014 року написав рапорт про звільнення і все, перейшов на службу до російської армії. Але для України це є недійсним. Є окремий порядок звільнення, і це не «просто написати рапорт». Чи буде Росія це враховувати, сказати складно.

крим анексія окупація кримінал

Знак гривні
Знак гривні