Новачок, яким отруїли Скрипаля, виготовили в закритому місті Шихани в Росії (КАРТА)

Розвідка Великої Британії виявила, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Як пише The Times, «Новичок» виготовили на об’єкті Шихани у Саратовській області, - передає Громадське.

За даними британської розвідки, на об'єкті в Шиханах упродовж останнього десятиліття проводили випробування з метою визначити, чи ефективний «Новичок» для скоєння вбивства за кордоном.

При цьому зазначається, що запаси, виявлені на об'єкті, були набагато меншими, ніж ті, що могли бути використані в якості зброї на полі бою. Це, в свою чергу, нібито передбачає їх застосування для точкових атак.

«Розвідка Британії чітко вказала на Росію і Шихани. Без сумніву, що росіяни замітають сліди, поки ми говоримо» — заявив колишній військовий і експерт з хімзброї Хеміш де Бреттон-Гордон.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

«Я прокинулась більше тижня тому і з радістю можу сказати, що мої сили відновлюються. Дякую за інтерес до мене і за численні послання доброї волі, які я отримала. Я хочу подякувати всім, хто сприяв моєму одужанню і особливо хотілося б згадати людей з Солсбері, які прийшли мені на допомогу, коли ми з батьком опинилися недієздатними», — зазначила Скрипаль.

Стрипаль також подякувала співробітникам лікарні. Однак, щодо обставин отруєння донька екс-розвідника нічого публічно не повідомила.

«Я сподіваюся, що ви будете поважати моє особисте життя і життя моєї сім'ї в період мого одужання», — додала Скрипаль.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала до США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас, зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

кримінал тероризм росія британія скрипаль

Знак гривні
Знак гривні