Більше не наша Надія. Західні оглядачі й українські соцмережі про перетворення героїні на ворога (ФОТО, ВІДЕО)

Рівень звинувачень на адресу народного депутата Надії Савченко без перебільшень приголомшив західних журналістів та оглядачів. Більше про це – в огляді коментарів з приводу подій 15 березня у Києві.

Як відомо, народний депутат України Надія Савченко опинилась у центрі нечуваного скандалу. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив журналістам, що Савченко можуть пред'явити підозру в причетності до підготовки державного перевороту.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив у Верховній Раді, що Надія Савченко планувала «терористичний акт» у стінах парламенту: знищити бойовими гранатами дві ложі, мінометами обрушити купол Верховної Ради і автоматами добивати тих, хто виживе».

Сценарій Тарантіно

Соцмережам сподобалося:

Західні оглядачі

«Досі не можу сприйняти як належне те, наскільки божевільною є історія навколо Савченко. Це просто як серіал «Батьківщина» по-українськи, тільки страшніше. Який жах!» – твітує Оскар Горчинський з видання Wirtualna Polska.

Чимало коментаторів ставлять події навколо Савченко в один ряд із видворенням з України екс-президента Грузії, опозиційного українського політика Міхеїла Саакашвілі.

«Якими будуть наслідки політичного переслідування інакодумців Саакашвілі та Савченко – конослідація чи підрив «ліберальної демократії» в Україні? Підозрюю, що останнє», – твітує дописувач доцент університету Ноттінгема, Адам Свейн.

«Активним критиком уряду» України назвав на тлі останніх подій Савченко Йона Фішер, кореспондент ВВС в Україні.

«Все це виглядає притягнутим за вуха, адже припало на час, коли Порошенко активно затикає рота критикам», – твітує Максим Такер, співробітник Open Society Foundation, колишній кореспондент західних видань у Києві.

Натомість, коментар дописувачки Vox Ukraine Аріяни Ґіць нагадує, що до Ради Савченко пройшла через політичну силу Юлії Тимошенко.

Чи дає це підстави говорити, що скандал із Савченко може зашкодити популярному українському політику Юлії Тимошенко? Сама Ґіць закидає останній, що та «улюблений кандидат Путіна в президенти України».

«Дії Савченко не повинні тепер нікого дивувати. Але постає запитання, чи її завербували під час затримання, під впливом стресу від тих подій; чи, може, і це надзвичайно цинічно, все викрадення та ув'язнення було постановкою, – твітує Ґіць. – Так чи інакше, давайте не забувати, що Тимошенко – улюблений кандидат Путіна в президенти України – віддала Савченко провідне місце у партійному списку. Не треба забувати про цей факт, чи ставитись до нього як до прояву доброти».

Не "фільтрує" слова

Як повідомляється, сама Савченко заявила, що під час Революції гідності в Україні особисто стала свідком того, як нинішній спікер Ради Парубій заводив снайперів до готелю «Україна». Пізніше вона заявила, що переплутала останнього із Сергієм Пашинським. Останній у лютому 2014 року допоміг особі, в авто якої протестувальники виявили снайперську гвинтівку, залишити місце події.

Савченко також звинуватила українську владу у втраті Криму та розв'язанні війни на Донбасі й заявила, що військовий переворот в Україні є бажаним для багатьох.

«Божевільний день взаємних звинувачень», – твітує про події у Києві Джош Ковенський з англомовного видання Kyiv Post.

Огляд ЗМІ за матеріалами Радіо Свобода, добірка соцмереж за матеріалами УНІАН

соцмережі савченко змі гумор

Знак гривні
Знак гривні