Катований бойовиками пастор Хомченко помер у 59 років

Звільнений у 2014 році з полону пастор Олександр Хомченко, якого катували бойовики «ДНР», помер у віці 59 років.

Про це повідомляє Радіо Свобода

Бойовики затримали Хомченка після одного з богослужінь у Донецьку, коли місто вже було окуповане.

Зазначається, що його дев’ять днів утримували у захопленому приміщенні обласного управління МВС Донецька, а пізніше – у бомбосховищі військового комісаріату Макіївки.

Після звільнення з «ДНР» Хомченко розповів правозахисникам Центру Громадянських свобод, що його дуже били і піддавали тортурам. За словами пастора, його катували представники російської розвідки.

«Коли мене підняли на дибу і одягли протигаз – в очах потемніло. Я відчув, що втрачаю свідомість та інстинктивно набрав повітря у легені, а вони підставили ватку з нашатирним спиртом. Потім перекривали кран, а потім відкривали й занурювали шланг у воду», – розповідав Хомченко.

Хомченку було 59 років. Останнім часом він вів богослужіння у Мар’їнці.

Олександр Хомченко є одним із десяти колишніх заручників угрупувань «ЛНР/ДНР», які розповіли свої історії для спільного проекту Центру громадянських свобод, Фундації «Відкритий діалог» та Радіо Свобода – «Заручники війни. Вони пройшли крізь пекло».

Усього ж, за даними Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» та звіту документальних свідчень «Ті, що пережили пекло», правозахисники опитали 700 колишніх заручників. Вони нарахували 146 місць незаконних місць несвободи на непідконтрольній Україні території. Десятки тисяч людей уже пройшли через «підвали» незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР». Точна кількість тих, кого досі утримують там, невідома.

донеччина релігія хоченко тероризм

Знак гривні
Знак гривні