Українці знову почали купувати ширпотреб у кредит (ІНФОГРАФІКА)

Український ринок побутової техніки та електроніки підніс виробникам і продавцям імпорту сюрприз: у 2017 році оператори продали обладнання на 75,1 млрд грн, що на 27,9% більше в порівнянні з попереднім роком, говориться в звіті компанії GfK Ukraine.

"Ніхто не прогнозував такий великий ріст. Це стало сюрпризом", - розповіла LIGA.net комерційний директор мережі Фокстрот Тетяна Мойсеєнко. Експерти розраховували на 10-15% зростання продажів. Галузі допоміг розвиток споживчого кредитування, а робити покупки підштовхував відкладений попит і поліпшення настроїв покупців.

Зростання продажів зафіксований практично у всіх сегментах. Наприклад, продажі великої побутової техніки в минулому році зросли на 26,5% - до 15,3 млрд грн, дрібної побутової техніки - на 20,5%, до 16,8 млрд грн, а офісної техніки і витратних матеріалів - на 19, 1%, до 1,046 млрд грн, говориться в дослідженні GfK Ukraine.

Чому продажі виросли? Одна з причин - розвиток споживчого кредитування. Якщо на початку минулого року за позикові кошти купувалося приблизно 15-20% всього обладнання, то до кінця 2017 року - 43%.

Зауважимо, що купуючи імпортні споживчі товари Україна експортує сировину.

ІНТЕРАКТИВНА ГРАФІКА Ліги

:

Продажи бытовой техники и электроники в 2017 году
Infogram

економіка бізнес

Знак гривні
Знак гривні