Новий закон: Хто не платить аліменти - той не їздить за кермом і не летить у відпустку за кордон

Громадяни України, яки стали боржниками у рамках виплати аліментів, з 6 лютого не зможуть виїхати за межі України і керувати транспортом.

Таке обмеження почне діяти відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

«Із завтрашнього дня починає працювати спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які є злісними неплатниками аліментів, тобто ті, хто більше шести місяців сукупно не платять аліменти своїй дитині», — сказав міністр на прес-конференції у Києві, передає Громадське.

Петренко нагадав, що 6 лютого вступає в силу закон, який підвищує відповідальність для неплатників аліментів.

Згідно із законом, неплатників аліментів тимчасово будуть позбавляти прав керувати транспортним засобом, використовувати вогнепальну, мисливську та пневматичну зброю.

Заборона діятиме до виконання ними зобов'язань і погашення заборгованості перед дитиною.

У разі, якщо неплатник аліментів не має майна або офіційного доходу, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт.

Петренко також зазначив, що неплатники аліментів тимчасово втрачають право давати згоду іншому з батьків, який живе з дитиною, на її виїзд за кордон на навчання або лікування.

Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада ухвалила нові засоби примусового стягнення боргів за несплату аліментів.

закон суспільство

Знак гривні
Знак гривні