В Запоріжжі священик УПЦ (МП) публічно заявив про демарш із церкви через її антиукраїнську позицію

Через проросійську позицію УПЦ Московського патріархату запорізький ієрей Анатолій Ревтов оголосив про припинення служіння в цій церкві.

Запорізький священик УПЦ МП пішов з церкви після обструкції за українську мову, - пише Депо.

Виступ ієрея Української православної церкви Московського патріархату Анатолія (Ревтова) українською мовою спричинив скандал на зборах Запорізької єпархії 10 січня.

Збори відбувалися у Свято-Покровському кафедральному соборі за участю представників всіх парафій єпархії (священиків та мирян) та під головуванням митрополита Луки.

Серед інших тем, на зборах обговорювали вчинки Анатолія, а саме - його гострі коментарі у соцмережах з критикою проросійського курсу УПЦ МП (зокрема, у світлі скандалу після відмови священика цієї церкви відспівувати хрещену в УПЦ КП загиблу дитину). Висловити свою позицію Анатолію не дали - його перервали, бо він почав говорити українською мовою.

"Люди, миряни, одразу як закричали: "Говорите на русском". Я їм кажу: українська - моя державна мова. А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ты когда к нам пришел 4 года назад, ты говорил на русском". Кажу йому: "Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони (парафіяни - Ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", - розповів священик.

Після цього він пішов зі зборів.

Анатолій додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ МП він не зможе.

"Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською - півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі - обидва рази настоятель мене за це сварив - мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє", - пояснює чоловік.

Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами. А події на зборах єпархії стали для нього "останньою краплею".

Нагадаємо, на початку року священик УПЦ Московського патріархату Євген Молчанов в Запоріжжі відмовився відспівувати загиблу дитину через те, що хлопчик був хрещений у церкві Київського патріархату.

Батьки намагалися знайти допомогу у найближчому храмі УПЦ МП Іонна Кронштадтського, але там перед ними зачинили двері.

Дії підлеглого підтримав запорізький митрополит Лука (Коваленко).

запоріжжя скандал Церква

Знак гривні
Знак гривні