Київрада закликає Верховну Раду заборонити продаж поліетиленових пакетів

За статистикою, щорічно в країнах-членах Європейського Союзу використовується більше 800 тисяч тонн одноразових поліетиленових пакетів, в середньому на одного громадянина ЄС припадає приблизно 190 торбинок. І лише близько 6% від їх загальної кількості йде на переробку.

В Україні ж на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів. Період розкладання кожного становить більше 100 років.

З огляду на це, близько 40 країн світу вже прийняли нормативні акти, які або забороняють, або обмежують використання поліетиленових пакетів.

Використання великої кількості пакетів призводить до забруднення навколишнього середовища, спричиняє засмічення вулиць, зелених та прибережних зон, водойм.


Хто викидає в океан найбільше пластику (ІНФОГРАФІКА)

На сайті електронних петицій до Київської міської ради було зареєстровано ініціативу щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів.

Її було підтримано на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

Але чинне законодавство не передбачає право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Таким чином, питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів має вирішуватися на державному рівні.

Саме з цією метою, Київрада звертається до Верховної Ради України з закликом вирішити питання заборони використання поліетиленових пакетів на законодавчому рівні.

екологія природа

Знак гривні
Знак гривні