Рада запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство

Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примус до шлюбу.

За відповідний законопроект в другому читанні і в цілому проголосував 241 народний депутат.

Як наголошується в пояснювальній записці, цей законопроект імплементує положення Стамбульської конвенції, яку Рада, втім, поки ще не ратифікувала.

Ухваленим законом до Кримінального кодексу вводиться стаття про домашнє насильство, - передає Громадське.

У статті дається таке визначення домашнього насильства: умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка чи дружини або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого.

Покарання – 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

Крім того, в Кримінальному кодексі депутати передбачили кримінальну відповідальність за примус до шлюбу або продовження примусово укладеного шлюбу, за примусове співжиття, примусовий шлюб з метою переміщення людини в іншу країну. За такі діяння передбачається кримінальна відповідальність у вигляді арешту до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Депутати уточнили в Кримінальному кодексі положення статей, що стосуються сексуального насильства. У Кримінальному кодексі також прописали, що обтяжуючою обставиною при вчиненні злочину буде вчинення його в присутності малолітнього, злочин щодо психічно хворої людини або малолітнього. Обтяжуючою обставиною буде також вчинення злочину як щодо чинного, так і щодо колишнього чоловіка (дружини).

закон Рада суспільство

Знак гривні
Знак гривні