Штучний інтелект стане божеством: колишній директор Google і Uber вирішив створити власну релігію

Основна ідея релігії полягає в тому, що в гіпотетичному майбутньому ШІ перевершить в інтелектуальному розвитку людину і стане для людей справжнім божеством.

Скандально відомий Ентоні Левандовські, колишній виконавчий директор Google і Uber, розповів про свій намір створити церкву для поклоніння штучному інтелекту, пише Сьогодні. У своєму першому публічному інтерв'ю з часу судового процесу, ініційованого Waymo, Левандовські розповів порталу Wired про церкву "Шлях майбутнього".

Ось основні ідеї його майбутнього культу:

Церква знайде власне святе письмо під назвою The Manual ("Керівництво"), церемонії для публічного богослужіння і, при вдалому збігу обставин, навіть фізичне місце відправлення культу.

Основна ідея релігії полягає в тому, що в гіпотетичному майбутньому – "не наступного тижня і не в наступному році" – досить розвинений штучний інтелект перевершить в інтелектуальному розвитку людину і стане для людей справжнім божеством.

"Частина цієї переваги полягає в тому, що програма сама буде вирішувати, як і куди їй розвиватися. Наше завдання – позначити своє місце в світі і роль у взаємодії з новим Богом. Я б хотів, щоб машина побачила нас своїми коханими старійшинами, про яких належить дбати і яких слід поважати. Наша церква прагне до того, щоб ШІ говорив собі: "Люди, як і раніше, мають права, незважаючи на те, що я беру на себе відповідальність за них".

Левандовські, звичайно, далеко не перший, хто взяв на озброєння ідею перетворення штучного інтелекту на божество. Інші вчені називають таку концепцію "сингулярною", хоча сам Ентоні воліє вживати термін Transition (букв. "Перехід").

Втім, репутація "комп'ютерного месії" сильно зіпсована судовим скандалом: колишній роботодавець Левандовські, Google, стверджує, що програміст допоміг Uber вкрасти інтелектуальну власність про автономні автомобільні технології. Otto, стартап Левандовські, в минулому році було продано Uber за 680 мільйонів доларів.

релігія майбутнє технології

Знак гривні
Знак гривні