Ветеран руху кримських татар померла після затримання силовиками в Криму. ФОТО

Ветеран руху кримських татар Веджиє Кашка померла після затримання російськими силовиками у Криму. Причиною дій силовиків стала ситуація з громадянином Туреччини, який, за різними версіями, або викрав гроші в Кашки, або ж у нього їх вимагали.

Про це пише Громадське з посиланням на проросійські ЗМІ в Криму. Джерела в правоохоронних органах повідомили про затримання кількох кримських татар, яких назвали «меджлісівцями» — Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казіма Аметова, Куртсеіта Абдулаєва та Руслана Трубача, — коли вони нібито вимагали в невідомого громадянина Туреччини 7 тисяч доларів.

Кримська журналістка Ліля Буджурова висунула іншу версію того, що сталося.

Громадянин Туреччини нібито ввійшов у довіру до родини ветерана національного руху кримських татар Веджиє Кашка та поцупив велику суму грошей. До правоохоронних органів вона звертатися не стала, сподіваючись вирішити питання мирним шляхом.

Найпевніше, саме під час повернення грошей жінці в присутності інших кримських татар в одному з кафе Сімферополя російські силовики й провели затримання. Під час затримання 83-річній Веджиє Кашка стало зле, їй викликали швидку. У лікарні вона померла.

Силовики провели обшуки в будинках усіх затриманих.

Водночас затримані, яких проросійські ЗМІ назвали «меджлісівцями», не є членами Меджлісу. Бекір Дегерменджі — батько політв’язня Мустафи Дегерменджі. Куртсеіта Абдулаєва раніше засуджували до 9 років за організацію масового побиття відвідувачів «Cotton Club» у Сімферополі, він відсидів 5 років, а згодом був амністований. Казім Аметов — друг Бекіра Дегерменджі.

крим окупація

Знак гривні
Знак гривні