Сербському генералу присудили довічне ув'язнення за геноцид

Міжнародний трибунал засудив 75-річного сербського генерала Ратко Младича до довічного ув'язнення за геноцид, злочини проти людства та військові злочини.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на ВВС.

Адвокати посилалися на поганий стан здоров'я генерала, але суд відмовився призначити інше покарання.

Младича назвали винним у загибелі 7000 боснійських (боснійських мусульманських) чоловіків і хлопчиків у Сребрениці у 1995 році, та в облозі Сараєво.

Загалом, його звинуватили за 11 пунктами, серед яких захоплення заручників, у тому числі з числа миротворців ООН, депортації, переслідування, а також злочини проти людства у період війни в Боснії і Герцеговині 1992-1995 років.

Сам Младич провини не визнає. Судовий процес почався в травні 2012 року. Слухання завершилися 15 грудня 2016 року.

Младич був затриманий у травні 2011 року неподалік від Белграда після 12 років перебування в бігах. Потім він був переданий до Гааги.

Разом із Младичем основну відповідальність за різанину в Сребрениці несе колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич. У 2016 році він був засуджений в Гаазі до 40 років позбавлення волі за схожим звинуваченням. Подана ним апеляція на вирок ще розглядається судом.

Також у 2010 році двоє головних виконавців розправи над мусульманами в Сребрениці Вуядін Попович і Любиша Беар були засуджені до довічного ув'язнення. Суд визнав доведеним той факт, що Попович і Беар координували дії сербських солдатів, спеціально відібраних для вбивства мусульман.

У 2009 році Європарламент оголосив 11 липня днем ​​пам'яті жертв Сребрениці — найстрашнішої різанини в Європі після Другої світової війни.

війна злочин

Знак гривні
Знак гривні