BigData проти корупції: по е-деклараціях чиновників запущено потужний аналітичний модуль

Знайти найцікавіші декларації і зробити вибірки за доходами сім’ї, кількістю нерухомості чи марками авто, - відтепер на declarations.com.ua справжній рай для аналітиків. Адже за допомогою нової BI-системи можна “викопати” декларації за будь-якими критеріями, отримати результати в форматі графіків і списків.

Земля на Кіровоградщині, готівка на Вінниччині - лише один з показників, які можна аналізувати

Про це пише bihus.info.

Розробники сайту "Декларації" презентували найбільшу інтерактивну аналітику по масиву в 1,1 мільйона електронних декларацій. У запуску модуля активістам допомогли спеціалісти компанії RBC-Group.

“Бажаєте знайти всіх прокурорів, в яких родина заробляє в три рази більше, ніж вони, а в гаражі стоїть Мерседес? Будь ласка! Все зрозуміло, наочно і дуже детально, - розповідає аналітик проекту Ольга Макарова. - Відповіді на багато питань щодо статків чиновників доступні в декілька кліків”.

В системі міститься інформація зі щорічних декларацій чиновників за 2015 та 2016 рік. Основна частина даних — це розділи декларації про доходи, грошові кошти та активи, нерухомість, транспортні засоби, а також зобов’язання і видатки.

Дані можна фільтрувати за державними установами (Адміністрація Президента, НАЗК, Вища рада юстиції, і т.і.), регіонами, марками авто, відсотком готівки у загальних активах, вартістю нерухомості у членів родини тощо.

На деяких сторінках є можливість зафіксувати верхню або нижню частину значень - наприклад, знайти всіх чиновників із доходом більше ніж 100 мільйонів на рік. Таких у реєстрі декларації знайшлося 15 осіб.

Є можливість комбінування фільтрів, наприклад, пошуку всіх працівників Пенсійного фонду і Рахункової палати у Харківській та Київській областях. Система дає можливість аналізувати статистику, а також бачити список декларантів за сукупністю показників - для цього після обрання фільтрів слід перейти на вкладку “Список декларантів”.

У розділі “Регіональний зріз” можна порівняти тенденції з різних областей. Наприклад, чиновники Кіровоградщини володіють в середньому найбільшими площами землі, а на Вінниччині найвища доля задекларованих доходів зберігається у готівці.

Викривачам корупції стане в пригоді розділ “Ризик-аналіз”, в якому зібрані дані потенційних порушників - наприклад, ті, в кого задекларовано будинок, але немає ділянки, або ті, в кого витрати у 3 рази перевищують доходи.

Крім того, на сайті є можливість порівняння декларацій - в тому числі й інформації з паперових документів, оцифрованої активістами “Канцелярської сотні”. Додаючи декларації чиновника за різні роки, можна спостерігати, як зростали його активи, і з якими призначеннями на посади збіглися у часі ці “збагачення”.

держава технології корупція big data

Знак гривні
Знак гривні