Антикорупційне бюро розслідує корупцію в Агенстві з запобігання корупції

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) почали досудове розслідування щодо посадових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Про це повідомили у прес-службі НАБУ, - передає Громадське.

Голова агентства з запобігання корупції порушувала закон про запобігання корупції"

Досудове розслідування щодо чиновників НАЗК проводиться за фактом «можливого отримання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням такої вигоди за вчинення дій в інтересах вигодонабувача і третіх осіб».

У Бюро додали, що слідство не виключає, що зазначені посадові особи НАЗК могли діяти в складі організованої групи.

14 листопада главу НАЗК Наталію Корчак звинуватила її підлегла. У її свідченні йшлося про фальсифікації і тиск під час перевірки е-декларацій. Вона заявила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою. Народні депутати Заліщук, Найєм та Чумак закликали Кабмін відсторонити Корчак та припинити міжнародне фінансування НАЗК на час слідства.

Раніше, 10 листопада, детектив НАБУ намагався вручити повістку на допит свекрусі глави НАЗК Наталії Корчак через можливі недостовірні дані в е-декларації останньої. Вона відмовилася підписувати протокол, замкнула детектива у квартирі зсередини й сховала ключа.

Коментуючи інцидент, Наталія Корчак заявила, що свекруха зачинила детектива в квартирі, нібито прийнявши за шахрая.

11 листопада поліція порушила справу щодо детектива НАБУ через заяву свекрухи Корчак. А 13 листопада НАЗК направило до суду протокол про адмінпорушення главою НАБУ Ситником.

корупція

Знак гривні
Знак гривні