Конституційний Суд нагородив найвищою нагородою суддів, що вчиняли переворот для Януковича

Судді Конституційного Суду часів Януковича Юрій Баулін (голова КС у 2014-2017 роках) та Сергій Вдовіченко нагороджені нагрудними знаками “Відзнака КС України” за особистим поданням наразі виконуючого обов’язки голови КС України Віктора Кривенка.

Як повідомляє Новинарня, нагородження відбулося 13 жовтня.

“Відзнака Конституційного Суду України” є найвищою відомчою нагородою КСУ, яка, як зазначено у Положенні про заохочувальні відзнаки КСУ, вручається відомим державним, громадським діячам, науковцям, суддям у відставці, державним службовцям та представникам інших країн за: вагомий внесок у становлення правової держави, забезпечення конституційних прав і свобод людини, активну громадську діяльність щодо захисту прав і свобод людини; плідну співпрацю у сфері утвердження принципів верховенства права.

Колишній голова КСУ Юрій Баулін

Як відомо, 24 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову № 775-VII “Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду присяги судді”, якою звільнила за порушення присяги суддів КС Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В’ячеслава Овчаренка та Олександра Пасенюка.

Вказаною постановою парламент також запропонував президентові України та з’їзду суддів України звільнити за порушення присяги суддів КС, призначених за їхньою квотою, а саме: Юрія Бауліна, Сергія Вдовіченка, Василя Бринцева, Михайла Гультая, Михайла Запорожця, Олега Сергейчука, Наталю Шапталу.

Підставою для звільнення вказаних суддів КС парламент визнав ухвалення ними з порушенням закону та свого обов’язку низки резонансних рішень у період правління Януковича – зокрема, у так званій справі про парламентських “тушок”, а також справі про повернення Конституції 1996 року.

Крім того, ГПУ та СБУ пізніше заявили, що розслідують справу за фактом узурпації влади Януковичем, у якій фігурують ці ж судді КС, що брали участь у прийнятті вказаних рішень.

Із 3 червня 2017 року, після закінчення терміну Бауліна, обов’язки голови Конституційного Суду почав виконувати суддя Віктор Кривенко як найстарший за віком.

На сьогодні питання про призначення постійно діючого голови КС залишається відкритим.

Баулін і Вдовіченко набули повноважень суддів КС 3 червня 2008 року, їхні повноваження припинено 2 червня 2017 року.

Знак гривні
Знак гривні