Махінації з дозволами на зброю для керівництва силових відомств, — прокуратура оприлюднила прослушку

Департамент спеціальних розслідувань на брифінгу 2 жовтня оприлюднив записи прослуховування фігурантів справ Майдану. Усі записи були здійснені у 2016 році. Деякі з діячів, чиї голоси можна почути на записах, продовжують працювати в керівництві силових структур.

Підозрюваним у справах майдану не заважає залишатися на високих посадах те, що з розмов на аудіозаписах можна зробити висновки про ознаки посадових злочинів, включно з підробкою документів.

Адвокат Небесної сотні, коментуючи зміст розмов, риторично запитує: "Чи можна вважати, що Гриняк може впливати на свідків, інших підозрюваних? Чи можна вважати, що Гриняк чи Бабич можуть використовувати свої посади для протидії слідству?"

Зокрема, перший запис — це розмова Володимира Гриняка, підозрюваного в координації штурму Майдану 18 лютого і низці інших правопорушень, з Ігорем Бабичем, який став новим підозрюваним у цьому провадженні.


Гриняк дає вказівку Бабичу підробити документи і запевняє, що розпишеться в них за інших людей (відео Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури)

У записі чути, як Гриняк віддає розпорядження Бабичу, хоч і не є його керівником, про те, кому і які дозволи видавати, у тому числі, схоже, заднім числом і з порушеннями. Зокрема, лунає прізвища Аллєрова - керівника Нацгвардії, якому Гриняк розпоряджається видати дозвіл на продаж зброї, яка після покупки не була навіть зареєстрована.

Вони також домовляються про те, хто з них писатиме заяви замість Аллєрова та інших, і хто замість них розписуватиметься.

Володимир Гриняк на час Майдану був заступником керівника Департаменту громадської безпеки МВС, а Бабич — його підлеглим. Зараз Гриняк працює в Управлінні громадської безпеки Нацгвардії. А Бабич керує Департаментом превентивної діяльності Національної поліції, який, зокрема, завідує дозволами на зброю.

На другому записі Гриняк розповідає невідомому, що йде забирати дозвіл для Мусієнка, керівника управління з питань реформування СБУ. За процедурою, Мусієнко мав забирати свій дозвіл сам. Замість нього забрати документ могла лише людина, яка має нотаріально завірену довіреність, якої в Гриняка не було.


Гриняк забирає дозволи на зброю за інших людей всупереч встановленій процедурі

На третьому аудіозаписі, як видно із розшифровки і підписів Департаменту, Гриняк домовляється з керівником Служби зовнішньої розвідки Віктором Гвоздем, що передасть останньому дозвіл на зброю, яку той має на руках, вочевидь, без чинного дозволу.


Гриняк передає свіжий дозвіл на зброю голові СЗР, який носив пістолет без чинного дозволу

розслідування штурм нацгвардія прослушка міліція майдан Євромайдан бабич гриняк

Знак гривні
Знак гривні