У Китаї знайшли скелети стародавніх гігантів, на 30 см вищих за тодішніх європейців (ФОТО)

Зазвичай прийнято вважати, що нинішні люди вищі за стародавніх. Але китайські вчені знайшли стародавні поховання дуже високих людей. Вік -
5000 років.

Важливою особливістю древніх жителів місцевості Луншань був дуже високий зріст - близько двох метрів, пише Science Alert.

Незвичайні останки знайшли в регіоні Луншань провінції Шаньдун серед руїн древніх будівель.

Принаймні один чоловічий скелет досягав висоти в 1,9 метра, зріст іншого стародавнього чоловіка становив 1,8 метра. Такий зріст робив жителів цієї місцевості справжніми гігантами, які височіли над своїми неолітичними сучасниками.

"Ці показники ми отримали тільки на основі структур кістки. Якби він був живим, його зріст, безсумнівно, перевищував би 1,9 метра", - підкреслив представник університету Шаньдун, Фанг Хуей, один з авторів дослідження.

Для порівняння, в 2015 році, середній зріст 18-річних чоловіків в цьому регіоні становив 1.753 м. У середньому по Китаю в 2015 році цей показник становив 1,72 метра.

Більш того, за даними археологів, середній зріст жителів Європи в той час становив 1,65 метрів.

Фан Хуей додав, що мешканці цих місць вже активно займалися сільським господарством і мали великий доступ до продуктів харчування, що і вплинуло на їх фізичний вигляд. Крім того, ймовірно, що високі чоловіки мали високий соціальний статус.

У деяких похованнях були також виявлені вироби з нефриту і різнобарвна кераміка.

Розкопані житла свідчать, що в будинках представників цієї культури були навіть окремі спальні і кухні.

Український переклад - на основі nv.ua

наука історія Китай

Знак гривні
Знак гривні