Блок Макрона здобув абслютну більшість у парламенті, Ле Пен дісталось лише кілька місць

Партія президента Франції Еммануеля Макрона “Вперед, Республіко!” у блоці з партією “МоДем” (“Демократичний рух”) отримала абсолютну більшість у нижній палаті парламенту країни за підсумками другого туру парламентських виборів, що відбулись у неділю, 18 червня.

Як передає Новинарня з посиланням на Le Monde, альянс La République En Marche! – MoDem здобуває 350 мандатів (308 і 42 мандати відповідно), і таким чином отримує абсолютну більшість у 577-місному парламенті.

Правоцентристська партія “Республіканці” разом із союзниками, попри те, що напочатку року вважалася фаворитом виборів, здобуває 130 місць (21,5%) та стане найбільшою опозиційною силою в Національних зборах.

Соціалісти, які дотепер утримували владу, здобувають 34 місця (9,5%).

Комуністичний блок “Франція нескорена” на чолі з Жаном-Люком Меланшоном – 17, Французька комуністична партія – 10 (2,7%).

Ультраправий “Національний фронт” виборов 8 мандатів (13,2%). Лідер партії Марін Ле Пен за результатами виборів уперше отримала місце у парламенті Франції.

Таким чином, Національна асамблея оновилася на 75% – це історичний рекорд.

Прикметно, що депутат-республіканець Тьєррі Маріані, який був одним із ключових агітаторів за визнання анексії Криму, програв у другому турі виборів кандидатці від партії “Вперед, Республіко!” Анн Женет.

Як повідомляє Le Parisien, Маріані балотувався від 11-го закордонного округу, який об’єднує французьких виборців Азії, Австралії, Океанії, а також кількох східноєвропейських країн, серед яких Україна та Росія.
За нього проголосували всього близько 19% виборців, тоді як Женет – понад 54% виборців.

Тьєррі Маріані відомий як ключовий організатор незаконних візитів європейських депутатів до анексованого Криму. Він був депутатом Національної асамблеї з 1994 року та одним із “важковаговиків” партії “Республіканці”, де відповідає за зв’язки з Росією, зазначає “Європравда”.

Після поїздок до Криму делегації на чолі з Маріані лобіювали в європейських структурах думку про те, що в Криму у татар немає проблем. Після скандалу через його поїздки Маріані усунули з посади в ПАРЄ. За поданням СБУ українська влада наклала на депутата санкції, йому заборонений в’їзд до України.

Вибори у Франції проходили за двотуровою мажоритарною системою. Під час першого туру лише чотирьом кандидатам в округах вдалося здобути більшість голосів.

Явка на виборах 18 червня була рекордно низькою – лише 42%, що нижче, ніж у першому турі.

макрон крим франція ле пен вибори анексія

Знак гривні
Знак гривні