І таке буває: Німеччина впіймала шпигуна зі Швейцарії

У Німеччині затримали 54-річного громадянина Швейцарії Даніеля М. Німецька влада вважає, що він з 2012 року здійснював на території ФРН «шпигунську діяльність на користь іноземної держави».

Даніель М. є співробітником швейцарської розвідки NDB (Nachrichtendienstes des Bundes). Він вже багато років працював у Німеччині, добуваючи інформацію про фінансовий та банківський сектор.

Швейцарця затримали у фінансовій столиці ФРН – місті Франкфурт-на-Майні.

Останнім його завданням було дослідити шлях придбання органами фінансового контролю ФРН за посередництва німецької розвідслужби BND (Bundesnachrichtendienst) компакт-диску з даними клієнтів швейцарських банків, в якому міститься інформація про рахунки громадян із ФРН.

Влада Німеччини мала намір використати цю базу даних для боротьби з тими німцями, котрі ухиляються від сплати податків, ховаючи свої гроші в закордонних банківських установах.

гроші ховають у підвали швейцарських банків

До завдань швейцарського шпигуна, судячи з усього, належало встановити конкретних агентів міністерства фінансів Німеччини і BND, котрі займалися придбанням цього диску.

Співробітники органів фінансового контролю Німеччини ще з 2006 року взяли за практику придбання інформації про своїх податкових “ухиляльників”.

Для цього вони використовували як своїх агентів-нишпорок, так і зверталися по допомогу до вітчизняних спецслужб. Зокрема, німецьке міністерство фінансів витратило мільйони євро на бази даних німецьких клієнтів у швейцарських банках UBS, Credit Suisse, Julius Bär.

При цьому їм вдалося повернути до державної скарбниці кілька мільярдів євро.

Дії німецьких податкових органів спровокували дипломатичний конфлікт між Німеччиною і Швейцарією. Федеральна швейцарська влада навіть видала ордер на арешт декількох співробітників німецьких податкових органів.

Новинарня

скандал німеччина кримінал офшори фінанси бізнес швейцарія

Знак гривні
Знак гривні