Чорногорські рашисти не заспокоїлись і готують референдум, як у Криму

Схоже, спроба держперевороту в Чорногорії, якій запобігли спецслужби та за якими стояв Кремль, може бути не останньою.

Проросійські політики в Чорногорії, яких звинувачують у спробі державного перевороту, планують провести плебісцит проти вступу країни до НАТО. Таким чином вони прагнуть мобілізувати проросійську частину суспільства, пише Новинарня з посиланням на Financial Times.

Мілан Князевич, один із проросійських політиків, що звинувачується у спробі держперевороту, заявив, що Чорногорія стала “полем випробування для геополітичної конфронтації” між Росією й Заходом.

“Ми організуємо популярний, консультативний референдум, який покаже, що більшість людей виступають проти НАТО”, – сказав Князевич.

Інший опозиційний депутат Андрій Мандич також заявив про підтримку проведення неофіційного голосування щодо членства Чорногорії в НАТО.

“Вимоги депутатів нагадують практику використання незаконних референдумів проросійськими сепаратистами три роки тому в Криму і на Сході України для підриву суверенітету країни”, – підсумовує Financial Times.

Раніше спеціальний державний прокурор Чорногорії Мілівоє Катнич звинуватив російські державні органи в причетності до спроби перевороту під час виборів у країні восени 2016 року.

The Telegraph з посиланням на кілька джерел у британському уряді повідомив, що спроба державного перевороту і замаху на прем’єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича була здійснена за участю російських спецслужб і зі схвалення керівництва Росії.

чорногорія кремль

Знак гривні
Знак гривні