Парламентарі країн-засновниць ЄС пропонують створити Європейську Федерацію

Напередодні зустрічі голів національних парламентів країн ЄС з нагоди 60-річного ювілею Євросоюзу голови парламентів чотирьох країн-засновниць ЄС закликали до тіснішої політичної інтеграції в ЄС.

Про це йдеться у відкритому листі голів нижніх палат парламентів Франції, Німеччини, Люксембургу та Італії, опублікованому в італійській газеті La Stampa.

“Саме тепер настав час перейти до тіснішої політичної інтеграції, до створення Федеративного союзу держав з великими повноваженнями.

Ми знаємо, що така перспектива викликає сильний опір, але не можна допускати, щоб через бездіяльність все було паралізоване.

Ті, хто вірить в європейські ідеали, мають отримати можливість відродити ЄС на новому рівні, а не безпорадно спостерігати за його занепадом.

Інші держави-члени ЄС, які не захочуть відразу приєднатися до неї (Європейської Федерації), мають отримати змогу зробити це пізніше”, – йдеться в листі.

Підписанти висловили переконання у тому, що Європа має об’єднуватися на тлі великих труднощів, з якими зіткнувся ЄС.

“Ми повинні мати мужність, щоб віддати частину суверенітету в багатьох секторах, в яких розпорошені дії держав зараз абсолютно неефективні і приречені на поразку: від глобального потепління до енергетичної політики, від фінансових ринків до правил імміграції, від ухилення від сплати податків до боротьби з тероризмом”, – наголошують ініціатори відозви.

“З цієї точки зору, ювілейні урочистості в Римі мають бути доброю нагодою для активізації духу установчих договорів Європейського співтовариства держав. Цю можливість не можна втрачати”, – резюмують автори заяви.

Новинарня

італія франція німеччина Європа

Знак гривні
Знак гривні