У Новій Зеландії рекордне самогубство китів - викинулись на берег 419 особин (ФОТО)
На берег бухти Голден-Бей новозеландського Південного острова викинулися водночас 419 китів.
На момент приїзду волонтерів для порятунку 70% тварин була мертвою.
Волонтери, природоохоронці та місцеві мешканці намагаються врятувати тих тварин, що залишилися. Вони відправляють китів у відкрите море під час припливу, але шанси на виживання невеликі.
«Дивлячись на кількість загиблих тварин, ми маємо розуміти, що решта перебуває у критичному стані», — сказав регіональний керівник департаменту охорони природи Ендрю Ламасон.
Викидання китів на берег
Масове викидання китоподібних на берег відомо людям віддавна. Ось, скажімо, картина 1577 року:
Існує багато теорій, але жодна з них до кінця не пояснює масове викидання китів на берег. Одна з них - "помилка навігації в мілких водах", інша - "йди за мною", стадність, коли за одним китом або заради порятунку, або через його "лідерство" йдуть інші кити.
Обидві основні теорії мають статистичні підтвердження:
Відомо, що найчастіше потрапляють на берег кити тих видів, у яких найтісніші "соціальні зв'язки" у групах. Крім того, це види, які живуть переважно на глибинах, а не біля берегів.
Кити видів, які живуть "самітниками", та кити видів, які переважно живуть у мілких водах, практично ніколи не викидаються на берег.
Щороку гине таким чином близько двох тисяч китів (усіх видів у сумі), однак, як стверджують науковці, для жодного виду викидання на берег не становить загрози вимирання виду.
За матеріалами Громадського та вікіпедії