Павлєнського змусили виїхати з Росії, натиснувши на родину (ВІДЕО)
Тепер він із родиною у процесі отримання політичного притулку у Франції. Він каже, що його "витіснили" за допомогою спецоперації, погрожуючи забрати дітей.
Російський художник-акціоніст Пьотр Павлєнський покинув Росію, звинувативши владу у спробі «політичної ліквідації через операцію силових структур». Разом з цивільною дружиною Оксаною Шалигіною та двома доньками він проситиме політичного притулку у Франції.
За словами Павлєнського, людина, що удавала близьку подругу, висунула звинувачення у сексуальному насильстві Павлєнському та його дружині за статтею, яка не потребує доказів для затримання. Вони відкидають будь-які звинувачення і називають це наклепом.
Це звинувачення передбачає перебуванням за ґратами до 10 років, а значить передачу двох дітей – 9 і 6 років — до дитячого будинку. Саме загроза дітям, за словами Павлєнського та Шалигіної, і є причиною еміграції.
Як розповідає художник, про можливу справу їх попереджали. Серйозність ситуації пара усвідомила, коли їх затримали люди в масках, які назвалися представниками карного розшуку. Водночас, протримавши 8 годин у Слідчому комітеті, відпустили.
Наступного дня 15 грудня 2016 родина виїхала з Росії.
Адвокатка Павлєнського Ольга Дінзе, яка була присутня при свідченнях пояснила Громадському, що слідчі не показали самої заяви, тож вони не можуть знати в чому конкретно їх підозрюють. Триває дослідча перевірка. Поки немає відповіді чи відкрито провадження.
Водночас адвокатка зазначила, що у відкритті таких справ в російській практиці часто відмовляють, бо їх використовують як маніпуляцію. Дінзе пояснила, що у таких випадках слідчі мали б обстежити місце події та провести кримінальну експертизу, чи могла громадянка завдати собі ушкодження сама (йдеться про порізи на руках — ред.). Посилаючись на слідчих, адвокатка сказала, що цього не було зроблено поки що. Заявниця пройшла поліграф, який за російським законодавством не є доказом: однак результатів немає.
За версією захисту, на Павлєнського було скоєно наклеп, а перебування художника не бажане в Росії, щоби запобігти іншим політичним акціям. (Дінзе є також адвокаткою українця Євгена Панова, викраденого РФ за звинуваченнями «диверсії в Криму». Адвокатом Оксани Шалигіної є Світлана Сидоркіна, що займалася справою кримчанина Олександра Кольченка).
Громадське зв’язалось з жінкою, яка пред’явила звинувачення – акторкою Театру.Doc Анастасією Слоніною. Почувши запитання та кинула слухавку та перестала відповідати на дзвінки та не відповіла на онлайн-повідомлення.
Пьотр Павлєнський – митець-акціоніст, чиї акції спрямовані на критику поліцейського режиму в Росії. Під час останньої акції «Погроза» Павлєнський підпалив двері ФСБ, в Санкт-Петербурзі, імітувавши події українського Майдану. В одній з найвідоміших акцій, “Фіксація”, 2013-го — прибив мошонку цвяхом до бруківки на Красній площі у Москві.
Суди над собою митець перетворював на перформенс, використовуючи владу на свою користь.
У випадку з останніми звинуваченнями Павлєнський називає вдалим хід влади у спробі його дискредитації і тиску через удар по родині.
Нагадаємо, російського художника Пєтра Павлєнского визнали винним за статтею «пошкодження культурної спадщини» за підпал дверей Федеральної Служби Безпеки в Москві і відпустили в залі суду.
У ніч на 9 листопада 2015 Павлєнский влаштував перформенс у центрі Москви, підпаливши двері будівлі ФСБ.
Він просив перекваліфікувати пред'явлене йому обвинувачення на тероризм, оскільки саме за цією статтею засудили українського режисера Олега Сенцова.
За матеріалами Громадського