Україна експортує в 7 разів більше равликів, ніж сала (ІНФОГРАФІКА)

Всупереч стереотипам і цілком несподівно, Україна експортує значно більше равликів, ніж сала. Власне, сало ми споживаємо самі - обсягом експорту можна знехтувати.

Ринок виглядає перспективним. За останніх три роки Україна сильно наростила обсяги експорту равликів. У 2013 році українські виробники експортували 3 тонни молюсків, у 2014 – 58 т, у 2015 – 260 т, а за перших 10 місяців поточного року експортовано 347 тонн.

Але було б вигідніше одразу й переробляти равликів у продукцію

Українських молюсків купують наразі лише дві країни Румунія (25%) та Литва (75%), їх частка може змінюватися на протилежну через невеликі експортні об’єми. Наприклад, минулого року тенденції були протилежні: в Румунію ми поставили 3/4 об’ємів, а в Литву – 1/4. Вітчизняні равлики завозяться як сировина, яка в середньому коштує у 5 разів дешевше за готовий продукт. Середня ціна кілограма продукції становить 1 дол/кг. До зазначених країн продукція потрапляє охолодженою, обробляється і знову відправляється на експорт, але вже за ціною в середньому 6,5 дол/кг із Румунії та 5,5 дол/кг з Литви. Кінцевими країнами споживачами наших молюсків в основному є Франція, Угорщина, Італія та Польща.

Наші сусіди з Білорусі, навпаки, переважним чином більшість вирощених молюсків відправляють відразу до кінцевого споживача Франції, Угорщини та Чехії, і лише невелику часку експортують до Литви та Румунії. Середня ціна за 1 кг білоруського експортного равлика складає 3,5 доларів.

так виглядають готові равлики по-французьки на тарілці

Джерело: Український клуб аграрного бізнесу

бізнес гумор аграрії краса інфографіка

Знак гривні
Знак гривні