Приватбанк украв ще 2,6 млрд в останній день - а Коломойський кричить свавілля!

«Приватбанк» вивів частину грошей прямо перед націоналізацією.

Національний банк України запропонував уряду списати 32 млрд грн зобов'язань націоналізованого «Приватбанку», проте Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вдалося списати 29,4 млрд. Так, з «Приватбанку» було виведено 2,6 млрд гривень напередодні націоналізації.

Про це заявила голова НБУ Гонтарєва.

На її переконання, «Приватбанк» дуже активно кредитував бізнес, пов'язаний з акціонерами, а також не формував резерви і не мав застав.

«Насправді — це проблема олігархічного банкінгу. Такий банк був не один: було завдання — збирати гроші і вкладати у свій бізнес», — сказала вона.

Керівниця НБУ пояснила, що проблема була у неприпустимості кредитного ризику «Приватбанку», оскільки він кредитував компанії-пустишки тощо.

Забрали літаки й курорт

Екс-власників «Приватбанку» змусили віддати літаки і курорт.

«Приватбанк» на вимогу Національного банку України щодо докапіталізації, влітку 2016 року став власником низки активів своїх акціонерів, які були в заставі у НБУ. Зокрема, лижного курорту «Буковель» і літаків «Боїнг».

Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева.

Однак Гонтарева не змогла гарантувати, що ці активи належали банку на момент переходу його під контроль держави.

«Виконавши наші нормативи, вони одразу ж один з активів прибрали. Це називається шахрайство. Я не можу вам сказати, що акціонери і менеджмент робили в останні кілька днів (перед введенням 19 грудня тимчасової адміністрації — ред.), в дуже відому п'ятницю. Країна дізнається, я не хотіла б зараз коментувати», — сказала глава Нацбанку.

Вона пояснила, що коли влітку 2014 року прийшла до Нацбанку, то «Приватбанку» вже було видано багато кредитів рефінансування.


З усіх "олігархічних" банків "Приватбанк у 2014 році отримав найбільше рефінансування (ІНФОГРАФІКА)

«За мою каденцію ми допомогли «Приватбанку» при відтоках ліквідності в 2014 — початку 2015 року (на суму) близько 9 млрд грн і там можу розписатися за кожну заставу і особисту гарантію пана Коломойського», — повідомила Гонтарева.

Коломойський кричить: "Сваволя!"

Колишній співвласник «Приватбанку» Ігор Коломойський прокоментував націоналізацію банку, звинувативши Нацбанк України в тиску і подякувавши уряду Гройсмана.

Дослівний текст його коментаря, який складається з трьох тез, наводить ТСН:

"У цей нелегкий для колишніх акціонерів час я хотів би дати короткий коментар про націоналізацію "ПриватБанку" трьома тезами.

1. Я хочу подякувати Кабінету Міністрів і особисто Володимиру Гройсману.

Як ви знаєте, внаслідок останньої хвилі клієнтської паніки, спровокованої насамперед діями НБУ, ми були змушені звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією про передачу "ПриватБанку" державі. Я вважаю, що прем'єр-міністр і його команда виявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення. Якщо б вони не зважилися на цей крок, це поставило б під загрозу всю фінансову систему України.

2. "ПриватБанк" став жертвою свавілля НБУ.

У "ПриватБанку" був збалансований забезпечений кредитний портфель, що підтверджується міжнародним аудитом. Однак НБУ, постійно змінюючи свої власні нормативи, вигадував все нові і нові способи штучного зниження капіталізації банку.

Потім вони почали розповідати про міфічну діру в 150 млрд грн, 97% пов'язаних кредитів, про те, що всі гроші викрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики. Нормальні центробанки допомагають банкам у важкий час, такий як економічні кризи, окупація або війна. Наш же регулятор використав усі можливі прийоми, щоб дотиснути "ПриватБанк". І, на жаль, у нього це вийшло.

3. Найважливіше, що унаслідок прийнятого рішення не постраждали клієнти банку.

Як би важко і прикро не було, протягом усіх переговорів ми пам'ятали, що найголовніше - це клієнти "ПриватБанку". Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити "ПриватБанк".

Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів. А в іншому, історія розставить все по своїх місцях.

Ну, і щоб завершити на мажорній ноті, я висловлю надію, що новий акціонер в особі держави і нове правління, очолюване паном Шлапаком, буде високо нести прапор "ПриватБанку", знайде спільну мову з усіма клієнтами банку, збереже та примножить його високі стандарти. Я сподіваюся, що новий менеджмент не тільки гідно зустріне в наступному році 25-річчя банку, але і закладе основи для святкування його 50-річчя. Дякую за увагу".

За матеріалами Громадського й ТСН

скандал коломойський банки нбу держава

Знак гривні
Знак гривні